İptal / İade koşulları

 
Uzak Mesafe Satış Sözleşmesi ve İptal / İade Koşulları 

 

 1. Ön Bilgiler  
  --------------------------------------------------------------------------------  
  Satıcı Firma: …… ………………………………………… Bundan sonra kısaca  ……………………….. e-ticaret olarak adlandırılacaktır.  
  Satıcı Firmanın Web Sitesi: www……………………………………………………  
  Satışa Konu Olan Ürün: Satıcı Firmanın Web Sitesi üzerinden satılan tüm ürünler.  
  Satıcı Firma Adresi:  
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………….. 

 1. Satıcı Firma Telefon Numarası:  

 1. Satıcı Firma Faks Numarası: 
   
  Müşteri: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde ...........................................com.tr KULLANICISI / SATICI  internet adresinden bir ürün veya hizmeti ticari veya mesleki amaçlarla satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişilerdir. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.  
   
  Tüketici: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.dogateknoloji.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti şahsi kullanım amacı ile satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek kişilerdir. Bundan sonra özellikle Tüketici Hukukundan kaynaklanan özel haklardan bahsedilirken Tüketici ifadesi diğer tüm hallerde müşteri ifadesi kullanılacaktır.  
   
  Sözleşmenin Konusu: Bu sözleşme ................................................com.tr KULLANICISI / SATICI e-ticaret ile Müşteri arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.  
   
  Üye kayıt formu ve sipariş formu: Bu formlara girilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Formlarda bulunan bilgilerin doğru olmadığı veya bu bilgilerin noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı müşteri kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluğu olduğunu müşteri kabul eder.  
   
  Siparişin Alınması: Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan https://turgutbese.com sitesi üzerinden verecektir. Sipariş esnasında girilen bilgiler ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.  
   
  Ödeme işlemleri: Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra iki iş günü içerisinde havale bankaya ulaşırsa siparişi onaylanacaktır. iki iş günü içerisinde bankaya havalesi ulaşmayan müşterilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi tekrar ulaşmayan siparişler iptal edilir. Sipariş bedeli ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret'in hesabına geçmedikçe müşterinin teslim talebinde bulunmaya hakkı yoktur. Banka Havalesi, Kredi kartı veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka Havale Bildirim Formu 'nu doldurmak ve ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret' ya iletmek zorundadırlar. ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.  
   

 
Ürünlerin Temin Edilmesi: Internet sitesinde yapılan teşhir Borçlar Kanunu anlamında bir icaba davettir. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler nedeniyle gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca kritik stok seviyesinde olan ürünlerin siparişinde öncelikle stok teyidi alınması gerekir. Bu gibi durumlarda müşteri ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret'i arayabileceği gibi, ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret tarafından da irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan size ulaşılarak bilgi verilebilir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda; bu durum Müşteri'ye bildirilecek ve Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın talep tarihinden itibaren 7 gün içerisinde Müşteri'ye iade edilecektir.  
 
Ürünlerin Sevkiyatı: Malzemenin nakliye sorumluluğu ve riski Müşteriye aittir. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir. Ürünlerinizin kargoya verilme süresi, Sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra, stoklarda olan ürünler için en geç 7 iş günüdür. Stoklarda olmayan ürünler için ise 2-5 hafta ihracatçının teslimine bağlı olmak üzere ve ithalatın yapılması için süre gerekmektedir. Bu şekilde ithal edilen ürünler de en geç 7 gün içinde kargoya teslim edilirler. Siparişleriniz adrese teslim gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından ...........................................com KULLANICISI / SATICI e-ticaret hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri'nin ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde; ...........................................com KULLANICISI